AUTODOC FORUM / Avtomobilske razprave po znamki / RENAULT / Vzdrževanje in servisi pri koliko km je potrebno kaj zamenjati ali pregledati?

Nazaj na teme

Vzdrževanje in servisi pri koliko km je potrebno kaj zamenjati ali pregledati?
RENAULT MEGANE

  • @user_215694 Jan 16, 2021
    Član
    Pozdravljeni!!!
    na novo sem kupil avto Renault MEGANE GRANDTOUR 1,5 DCI 2018 letnik, prevoženih 22000km in me zanimajo kdaj in na koliko km, moram kaj zamenjati ali pregledati, Kakšno olje ta motor uporablja pri menjavi 5W-30? Aje to vredi za to mašino? Pa kdaj naj bom še pozoren, kdaj sledi  menjava naftnega filtra, glavnega jermena, turbine vodne pumpe in ostalo. Lepo bi prosil če lahko mi malo o tem podate podatke na kaj vse naj bom pozoren? V naprej vam se zahvaljujem in vas prav lepo pozdravljam. Hari
    Odgovorite

    Začetek

    16.01.21

    Zadnji odgovor

    01.04.22

    Odgovori

    1

    Ogledi

    1506

  • SEAT LEON (5F1) 1.6 TDI
    @user_9870 Apr 01, 2022
    Član
    Zdravo,
    servisni interval je na 20000km (odvisno od države, ponekod tudi na 30000). Pri olju bodi pozoren da kupiš C4 olje po specifikaciji ACEA. Eden takih olj je Elf Evolution Fulltech FE.
    Zobati jermen in vodna črpalka se ponavadi menjata na 80000 – 150000km ali do max 8 let.
    Najbolje, da v roke vzameš servisno knjižico in preštudiraš intervale. Lahko pa si pomagaš z intervali v AutoDoc clubu pod rubriko moja garaža.
    LP, F

    Odgovorite

Le registrirani uporabniki lahko odgovorijo na teme in objave

Namesti AUTODOC CLUB aplikacijo!

Upravitelj vaših osebnih stroškov avtomobila, nasveti za vzdrževanje, opomniki o prihodnjih terminih in servisnih intervalih, DIY navodila za popravilo - vse to na vašem telefonu.

Autodoc CLUB app qr-code
Skeniraj

Za prenos aplikacije:

Autodoc CLUB App icon